Szeretnéd, ha gyermeked önállóbb lenne a tanulásban? Egyedül el tudná készíteni az otthonra feladott projektmunkákat, legyen az gyűjtőmunka, olvasónapló? Megnyugodnál, ha izgulás nélkül tudna felelni, kiállni emberek elé, vagy tudná bemutatni a saját maga által elkészített prezentációt egy komplett előadás keretében?

A Kreatív Iskola felső tagozatában, már 5.osztálytól ezekre készítjük fel diákjainkat. Nálunk olyan tudásra tehetnek szert, ami nemcsak a középiskolában és az egyetemen lehet majd hasznos számukra, hanem már az általános iskola felső tagozatán is olyan természetessé válik számukra, hogy észrevétlenül tudnak a sokszor maguk által felállított gátakon átlendülni.

Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy a felvételi sikeres megírásához nem elég a feladatok otthoni megfelelő megoldása. Az otthon hibátlanul megírt feladatsorok az éles felvételin – a vizsgahelyzet, stressz miatt – nem azt a tudásszintet mutatják, mint amivel a tanulók ténylegesen rendelkeznek. Tapasztalataink, a szülői igények is arra orientálták nevelőtestületünket, hogy dolgozzunk ki és indítsunk el egy olyan felkészítőfolyamatot, ami a teljes személyiségre kiterjedően, komplexen erősíti a kompetenciákat, támogatva ezzel mind az iskolai tanulmányokat, mind a középiskolai felvételit.

Vélemény, hozzászólás?