A Kreatív Iskola, mint tanulócsoport kezdte meg a működését 2017-ben, először egy 3. évfolyamos osztállyal. A Kreatív Iskola Tanulócsoport néhány gyermekkel, az első két évben a Csupacsoda Óvoda épületében kapott helyet, mellyel az aktuálisan óvodánkból elballagó gyermekek szülőinek igényeit szerettük volna kielégíteni („Légyszi csináljatok iskolát, mert tudom, hogy nálatok jó kezekben van a gyermekem, nem szeretném máshova vinni!!”)

2018 szeptemberétől, már nem volt elég helyünk, így egy kispesti családi házat béreltünk, a mára 5 osztályt működtető Kreatív Iskola Tanulócsoportnak. A kislétszámú osztályainkban tanító pedagógusaink mind nagyon lelkesek, elkötelezettek a gyerekek és a tanítás mellett. Korábban állami fenntartású intézményekben tanítottak, de váltottak és most úgy érzik, hogy itt nálunk lehetőségük van tényleg a gyerekekkel és tényleg a tanítással foglalkozni, mindezt szeretettel, emberségesen.  És itt valóban a lényeggel foglalkoznak: a gyerekeknek megmutatni a tudást, megszerettetni velük a tanulást, megőrizni az egyéniségüket!  A folyamatosan bővülő létszám, a nagy érdeklődés, valamint a gyermekek harmonikus fejlődése és jólléte adja a hatalmas erőt ahhoz, hogy a Kreatív Iskolát 2020 szeptemberétől elindítsuk. Ezúton is köszönjük a Kreatív családoknak az anyagi támogatást, mely nélkül nem tarthatnák itt. Leírhatatlan érzés az összefogás élménye, az, hogy bizalmat szavaztak nekünk, hogy hisznek bennünk és a munkánkban. Hát induljon a hatalmas utazás velünk….

2020 szeptemberétől induló Kreatív Iskolának a 10. kőbányai kerületi Sibrik Miklós út 66-68 szám alatti intézmény ad otthont, az épületen egy Waldorf iskolával osztozunk. Az új épület hatalmas osztálytermeinek a kialakítás, mind a hatalmas terek lehetőséget teremtenek, hogy csak a gyerekek képzelete szabjon határt, hogy milyen kreatív tevékenységgel népesítjük be a termeket. Ha akarjuk, akkor indián sátrak kerülnek a terem végébe, ha akarjuk, akkor a gyerek legóból várost készítenek, ha akarjuk színes pillangókat akasztunk a plafonra. A termeket több funkciósra rendezzük be: a hagyományos tanulórész mellett helyet fog kapni egy kreatív sarok, ahol a gyerekek állandóan alkothatnak, illetve a projekt munkáknak is elkülönített területe lesz. A kicsiknél egy játéktér is beillesztésre kerül.

A felsősöknél pedig a teljes csoportos, a kiscsoportos, az egyéni feladatvégzésre, de akár az önálló kutatómunkára is biztosítunk a termekben lehetőséget. Illetve ott is kialakítunk olyan területeket, hogy a szünetekben kellemes környezetben tudjanak pihenni a nagyok.

Miért válaszd a Kreatív Iskolát gyermekednek?

• mert kislétszámú osztályokkal működünk (15-17 fő),
  • osztályonként 1-2 gyermek inkluzív nevelését, tanulását segítjük,
  • mert tanítási módszereink, elveink és a tananyag igazodik a nemzeti alaptantervhez, hogy az iskola átjárható legyen,
  • mert pedagógusink jól felkészült szakemberek (jól ismerik a gyermekeket, személyes kapcsolatban vannak velük és ennek köszönhetően egyénre szabott oktatási helyzeteket is tudnak teremteni),
  • mert pedagógiai asszisztensek kísérik az osztályokat, segítik a pedagógusok munkáját
  • mert a hagyományos oktatási formákon túl, a tapasztalati tanulás is megvalósul (heti projekt órákon és a félévenkénti projekt héten a gyerekek kerettörténetbe illesztetten saját tapasztalatokon keresztül sajátítják el a tudást, gyakorlatban tanulják meg a kooperációt, fedezik fel a saját kreativitásukat),
  • mert iskolánk hitvallásával összhangban a művészeti nevelésre és a kreativitásra nagy hangsúlyt fektetünk (drámapedagógiai foglalkozások, művészeti tevékenységek, zenei nevelés),
  • mert már az első évtől kezdve biztosítjuk az angol nyelvoktatás (kezdetben játékos formában),
  • mert a mai kor elvárásaihoz igazítva a gyerekek külön szakköri foglalkozásokon sajátítják el a ppt készítést, a kreatív írást, az érvelés, a média és kommunikáció eszköztárát,
  • mert önismereti modulnak köszönhetően a gyerekek érzelmi biztonsága és tudatossága nagyon sokat fejlődik,
  • mert hetente 2 alkalommal választhatják a gyermekek az úszást, mely az összerendezett mozgás fejlesztésén kívül, az izgalmas feladatok, játékok, gyakorlatok növelik az állóképességet, kitartást, és olyan képességeket fejleszt, melyek segítik a tanulást,
  • mert a szakember csapatunk közreműködésével valósul meg az inkluzív nevelés, tanítás,
  • mert a Kreatív Tehetség Program olyan kiegészítő modul, amelyben bármilyen tudomány, illetve művészeti ágban kimagasló tehetséget mutató gyermekeink, egyéni felkészítést kapnak.