Jelentkezés

A Kreatív Iskola Magyarország egész területéről fogad gyermekeket, az év bármely napján van lehetőség beiratkozásra, átiratkozásra a szabad férőhelyek függvényében.

A leendő első osztályosok jelentkezését akkor tudjuk befogadni, ha a jelentkezes@kreativiskola.eu e-mail címre megkapjuk:

• a gyermek kitöltött jelentkezési lapját,
  • a rendelkezésre álló bármilyen pedagógiai véleményt az előző intézményből (óvodai pedagógiai vélemény),
  • sajátos nevelési igényű gyermekek esetében, a gyermekről készült szakvélemény (Szakértői Bizottság, Szakszolgálat)
  • a gyermek egy alkotását lefotózva, beszkennelve (rajz, mese, építmény, játék, homokvár stb.).

A jelentkezésre minden esetben választ küldünk. A jelentkezéskor megküldött anyagot áttekintjük és emailben megküldjük az iskola csipegetők foglalkozások időpontját.

Az iskola csipegető foglalkozás során a gyermekek egy játékos foglalkozás sorozat keretein belül ismerkednek egymással és a pedagógusokkal, közben a szülőket tájékoztatjuk az iskolánkkal kapcsolatos tudnivalókról. Az iskola csipegető foglalkozásba bármikor be lehet csatlakozni. A jelentkezők számától függően döntünk közösen a szülőkkel a gyermek felvételéről. Amennyiben többen jelentkeznek, mint az általunk indítani kívánt első osztály létszáma, úgy a jelentkezések beérkezésének sorrendjében vesszük fel a gyermekeket. (nyomon követhető az e-mailek beérkezési sorrendje)

Iskolaváltás esetén a szabad férőhely osztályonként eltérhet, mert nem a gyermekfő határozza meg a maximális csoport létszámot, hanem az, hogy a közösség tagjai együtt tudjanak működni. Kialakuljon egy olyan csoportdinamika, amiben minden gyermek megtalálja a helyét, jól érzi magát és biztonság érzete kialakul. A jelentkezést akkor tudjuk befogadni, ha a jelentkezes@kreativiskola.eu e-mail címre megkapjuk

• a gyermek kitöltött jelentkezési lapját,
  • a rendelkezésre álló bármilyen pedagógiai véleményt az előző intézményből,
  • a gyermek egy alkotását lefotózva, beszkennelve (vers, rajz, mese, építmény, játék, homokvár, regény stb.).

A jelentkezésre minden esetben választ küldünk a férőhelyek figyelembevételével. Amennyiben van szabad férőhelyünk, a jelentkezéskor megküldött anyagot áttekintjük és emailben megküldjük a személyes beszélgetésre biztosított időpontot, mely során bemutatkozunk egymásnak. A bemutatkozás alkalmával megbeszéljük, hogy mikortól várjuk a gyermeket a próbahétre (hetekre), melyet ingyenesen biztosítunk a gyermek számára (csak az étkezés díja terheli a szülőt). A próbahét/próbahetek alatt a gyermek betekintést nyer iskolánk légkörébe, megismerheti a leendő osztálytársait és pedagógusait. Folyamatos visszajelzést adunk a szülőknek minden nap végén. A próba időszak leteltével közösen döntünk a gyermekkel és a szülőkkel a felvételről.

A felvétel jelentkezési sorrendben történik, így várólistát vezetünk, a felszabaduló férőhelyről értesítjük a soron következő családot.

Beiratkozás- Átiratkozás

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

• gyermek nevére kiállított személyes azonosító (születési anyakönyvi kivonat, vagy személyi igazolvány, vagy útlevél)
  • lakcímkártya
  • taj-kártya
  • iskolába lépéshez szükséges fejlettséget tanúsító igazolás (óvoda pedagógiai vélemény, iskolaérettségi szakvélemény, Szakértői Bizottság szakértői véleménye)
  • NEK- adatlap (diákigazolványhoz)
  • a fenntartóval kötött szolgáltatási szerződés

Átiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

• lakcímkártya
  • taj-kártya
  • NEK- adatlap (diákigazolványhoz)